W czym może edukacyjnie pomóc Fundacja Fortis? cz. 2/10

utworzone przez | 1 maja 2017 | Anna Rissmann, Edukacja, Interpersonalna, Sprzedaż, sprzedaż

Usługi o charakterze szkoleniowym  to oczywiście transfer wiedzy, postaw, wartości. Ale my w Fundacji Fortis kładziemy szczególny nacisk na naukę kompetencji. To różnego rodzaju szkolenia, warsztaty i seminaria, które podnoszą umiejętności interpersonalne.

To pierwszy artykuł omawiający szczegółowo  bogatą ofertę Fundacji Fortis. Pisałam w pierwszym artykule, że fundacja proponuje 4 rodzaje pomocy:

  • pomoc edukacyjną
  • pomoc marketingową,
  • pomocy intelektualną
  • pomoc organizacyjno-logistyczną,

W tym tekście omówię bogatą ofertę edukacyjną. Jest unikalna w 100% i całkiem wyjątkowa, bo nie znajdziesz takiej oferty  nigdzie indziej Drogi Czytelniku. Naszą ofertę edukacyjną podzieliłam na 3 rodzaje szkoleń:

  • szkolenia sprzedażowe
  • szkolenia interpersonalne
  • szkolenia finansowe

Zacznę od szkoleń sprzedażowych.

Szkolenia interpersonalne sprzedażowe

Szkolenia te idą w kierunku powiększania umiejętności interpersonalnych. Szczególnie takich, które można wykorzystać na co dzień w biznesie. Sprzedaż opiera się bowiem przede wszystkim na umiejętnościach interpersonalnych, wiedza fachowa to zaledwie 15% procesu sprzedaży. Istotne jest jak tę wiedzę fachową przekazujemy dalej.

Sprzedaż

Większość firm ma mniejsze lub większe problemy związane ze sprzedażą w dzisiejszym świecie.

Dlatego uczymy w jaki sposób można podnosić skuteczność sprzedaży poprzez poprawę jakości rozmowy handlowej. Rozmowa handlowa, to pewien rodzaj komunikacji biznesowej. Charakteryzuje się swoimi szczególnymi prawami. Aby skonstruować model rozmowy  handlowej potrzebna jest wiedza z zakresu: językoznawstwa, gramatyki, semiotyki, logiki, psychologii, komunikowania, socjologii. Nie każdy dział sprzedaży w firmie takie umiejętności posiada. Ale każdy szef działu jest odpowiedzialny za podniesienie sprzedaży. Słowa mają określoną wartość i znaczenie. Aby umieć we właściwy sposób prowadzić rozmowę handlową lub rozmowę telefoniczną należy przygotować właściwe pytania,  właściwą konstrukcję, właściwy szkielet rozmowy biznesowej. A przede wszystkim należy oprzeć się na zasadach rozmowy handlowej, a nie powszechnie stosowanej rozmowy towarzyskiej. Rozmowa towarzyska opiera się bowiem na prośbie, a więc grzeczna prośba z reguły wystarcza. Oparcie o prośbę w biznesie niestety nie jest wystarczającym powodem, żeby ktoś rozpoczął współpracę. Do tego są konieczne inne aspekty. Tego właśnie uczy się w trakcie zajęć sprzedażowych. Zajęcia dotyczą pracy nad rozmową handlową oraz telefoniczną.

Punkt wyboru.

Punkt wyboru to moment, w którym ktoś podejmuje decyzję. Ale kto szkoli w zakresie konstruowania punktu wyboru? Konstruowanie punktu wyboru to praca nad taką argumentacją, która pozwala danej osobie szybciej podjąć decyzję. A zatem konieczna jest praca nad rozpoznaniem wartości. Praca nad zadawaniem 10 rodzajów pytań oraz umiejętnościami z zakresu retoryki. Dobrze skonstruowany  punkt wyboru nie tylko wzbogaca rozmowę handlową. Przede wszystkim pozwala zamknąć pozytywnie rozmowę, a o to przecież wszystkim chodzi.

Jak widać te 2 zagadnienia to zupełnie nietypowe  podejście do sprzedaży. Takich ofert jak ta nie ma. To podejście jest unikalne i bazuje na wieloletnim doświadczeniu trenerów.  W następnym tekście opiszę szkolenia interpersonalne.

Pozdrawiam, Anna Rissmann 

P.S.
Korzystając z naszych usług wspomagasz dzieła statutowe Fundacji Fortis, na realizację których przekazujemy 100% pozyskanych środków.

AUTOR

Anna Rissmann

Anna Rissmann

Prezes Zarządu Fundacji Fortis

Przedsiębiorca z wieloletnią praktyką.
Doświadczenie w branży medycznej i finansowej.
Lubi zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia.
Hobby to ogród a ponadto zamiłowanie
do jamników i storczyków.

GSM: 725 548 232
e-mail: anna.rissmann@fundacjafortis.pl

Kalendarium Wpisów

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Pin It on Pinterest