Finansowe elementy wiedzy branżowej – kolejny Event Business Concierge Wiedza, cz. 4/5

utworzone przez | 15 maja 2017 | Infinitum Network, Ryszard Krause

Concierge powinien służyć przedsiębiorcy. Być na jego zawołanie. I służyć radą, również finansową. Nie musi sam umieć rozwiązywać wszystkie możliwe problemy finansowe. Ale musi wiedzieć gdzie szukać pomocy.

Leasingujemy wszystko co nie ma kół i nie jeździ, szybko i prosto w obsłudze…

Damian Sowiński  z firmy Grenke Leasing opowiadał na czym polega rola specjalisty od leasingu operacyjnego.  Ta forma jest z tego powodu taka ważna, bo umożliwia korzystanie z nowych technologii i wpisanie całej raty w koszty. Rata jest stała, nie jest oparta na Wiborze. I ponadto nie jest konieczny udział własny, natomiast leasing nie obciążą zdolności kredytowej. A sam leasing trwa od 18 do 60 miesięcy. 

To, że

dziś nie da się prowadzić firmy bez komputerów, drukarek, kopiarek, telefonów, routerów,

oprogramowania,  jest oczywiste. Ale o tym, że nie trzeba ich kupować nie każdy już wie. Kupno na własność jest oczywiście zawsze związane z  wydatkiem. Wielu myśli zawsze o dużych wydatkach. A w przypadku leasingu możliwe jest użytkowanie tej technologii, która jest potrzebna od razu i bez wkładu własnego. Koszty mogą być minimalne, nawet tylko 3% w całym okresie przy określonych umowach. W standardowych przypadkach kilka do kilkunastu procent w skali umowy. A zatem często jest to bardziej atrakcyjne finansowo rozwiązanie niż kredyt. Do porównania sposobów finansowania leasingiem, kredytem i gotówką służy poniższy slajd.      

Połowa polskich przedsiębiorców w MSP firmach finansuje zakupy urządzeń za pomocą leasingu.

Dlaczego leasing? Dlatego, że jest to forma znana od starożytności. To po prostu opłata za wynajem jak w Starożytnej Grecji bywało. Leasingobiorcą jest klient instytucjonalny, czyli:

  • Przedsiębiorstwa (niezależnie od formy prowadzenia działalności)
  • Szpitale prywatne
  • Szkoły prywatne / publiczne
  • Samorządy terytorialne np. Gmina, Urząd Powiatowy
  • Stowarzyszenia prowadzące działalność gospodarczą
  • Fundacje prowadzące działalność gospodarczą
  • Parafie

Leasing Tradycyjny może być  z  obowiązkiem lub z opcją wykupu na koniec trwania umowy. Leasing Nowoczesny, działa na zasadzie podobnej do wynajmu długoterminowego. Ponadto możliwa jest Linia leasingowa  FLEXLINE – promesa uruchomienia umów leasingu w ciągu 12 kolejnych miesięcy

Te nowoczesne, dostosowane do potrzeb klienta produkty spowodowały, że Grenke obsługuje pół miliona umów o wartości 2 miliardy Euro.

Pozdrawiam, Ryszard Krause

AUTOR

Ryszard Krause

Ryszard Krause

Z rekrutacją i sprzedażą związany jestem od 15.02.1995r. Przez te wszystkie lata zdobyłem to, czego nie da się pozyskać na żadnym szkoleniu czy warsztacie – a mianowicie doświadczenie.  Tysiące rozmów, setki szkoleń, przeprowadzonych warsztatów pozwalają sądzić mi, że jestem w stanie pomóc Ci w osiągnięciu założonych celów jako zawodowy Business Concierge. Gwarantuję, że nie popełnisz błędów, które były moim udziałem…

GSM: 881 475 520
e-mail: ryszard.krause@infinitumnetwork.pl

Kalendarium Wpisów

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Pin It on Pinterest